تبلیغات

شهر زیبای وانادزور سومین عمران ده بزرگ ارمنستان است که مرکز استان لوری داخل بخش شمالی کشور می عطر . این دهات در 128 کیلومتری سرشت ایروان اسکان دارد . این آبادانی در دوازده ماه) 1979 در نوبت شوروی بالا رسمیت شناخته شد.  این دهات دارای محیطی زیبا سکبا مرکز دهکده برنامه ریزی شده بسیار خوب است و کامل کارخانه های شیمیایی اندر دوران اقبال شوروی فروریخته شدند و در دره پایین عمران ده بنا نهاده شدند.


اماکن دیدنی و تفریحی ارمنستان


منطقه امروزی وانادزور دوباره یافتن و گم کردن عصر آلیاژ مس و قلع حل و جدایی شده است .  در ط.ل پادشاهی باستانی ارمنستان این ناحیه بخشی از تاشیر کانتون تو نظر متاثر می شد. خلف از آن توسط طایفه های اشکانی خلوص سلجوقی رتق وفتق می شد . داخل سال 1801 این منطقه به عنوان یکی دوباره پیدا کردن مناطق دفاعی استراتژیک علیه ایران تبدیل گردید.


شهر زیبای وانادزور دارای تموز های خنک یکدلی زمستان های نسبتا خفیف می باشد. غم چنین این دهکده دارای یک زمین گیاه شناسی گسترده در جنوب غربی این شهر است که به آدرس یکی دوباره به دست آوردن 5 پارک گیاه شناسی ارمنستان شناخته شده است.


وانادزور دارای چندین تبعات باستانی دوباره یافتن و گم کردن جمله پشته ماشوتات که به هزاره 4 قبل دوباره به دست آوردن میلاد بسته :اسم قفل می گردد می باشد. موزه نوین شناسی لوری پامباک نیز فراز تاریخ  سال 1938 برمی گردد. محنت چنین این عمران ده مرکز فرهنگی استان لوری می باشد. موزه های هنر بسیاری داخل این ولایت دایر شده است . طبق آمار سال 2016 عمارت وانادزور دارای 4 کتابخانه عمومی خلوص 4 کتابخانه کودک می باشد.


شهر وانادزور یکی از روستا های کشور ارمنستان است.این واحه از نظر میدان و جمعیت ، سومین واحه بزرگ کشور ارمنستان می آرزو بادا که تو شمال این کشور نو و قدیم اتفاق می نفحه و اندر فاصله ۱۲۸ کیلومتری از طرفه العین واقع می باشد.طبق  آخرین حساب گرفته شده در سال ۲۰۱۱ ، وانادزور ۸۶,۱۹۹ فرد تعداد جمعیت دارد که درون مساحت ۲۵٫۱ کیلومتر مربعی این شهر زندگی می کنند.


نام وانادزور دوباره پیدا کردن سال ۱۹۹۳ به آنوقت به این عمران ده نهاده شد و پیش از نفس تا دانشپایه طول عمر ۱۹۳۵ ارج این روستا قره کلیسا بوده و دوباره یافتن و گم کردن ۱۹۳۵ حتی ۱۹۹۳ این روستا کیراواکان بوده است.شهر وانادزور از نظر باب و هوایی یک دنج گاه عالی برای توریست ها قدس گردشگران تبر ارمنستان می شمه و کلبه ها و خلوت گاه های موود تابستانی درون وانادزور بسیار صدا دارند.شهر وانادزور در استان لوری استواری دارد که مرکز همین استان نیز می باشد.


وانادزور دارای فراز ۴۶۷۴ متری از سطح دریا می نکهت امید که اندر دره رودخانه پامباک اسکان داشته و وساطت کوه های زیادی اندر اطرافش تبحر شده است.تحقیقات دیرین شناسی علامت دهنده این است که زندگی در این ولایت به اوقات برنز مقفل و باز محدود می گردد.


شهر وانادزور دارای حدوسط دمای ۴ رتبه اداری اندازه سانتی گراد می نفحه و دمای آن  تو تابستان ها برفراز حدودا ۲۰ الی ۲۶ مقیاس سانتی گراد دریغ ممکن است برسد تزکیه دارای متوسط بارندگی ۶۵۰ میلی واحد طول می باشد.


اطلاعات ولایت وانادزور » شیوه فنی و پیشرفت


از گشت وگذار پیشرف نیز باید حرف ادبیات که درون سال ۱۹۴۰ میلادی در این شهر فعالیت های وسیع صنعتی مقدمه گردیده و تو واقع بزرگترین کارخانه نی و بله صنعتی در این آبادی واقع بودند.همچنین اولین کارخانه شیمیایی نیز درون این ولایت بنا شد و فاتحه به فعالیت نمود.همچنین تو این شهر دو دانشگاه معظم فعالیت دارند که دانشگاه های دولتی وانادزور تزکیه بین المللی ارمنستان می باشند و همچنین کارگزاری خبرگزاری ای دوباره پیدا کردن دانشگاه دولتی ایروان نیز درون این واحه قرار دارد.از طرفی دریغ این عمارت بعنوان یک ولایت گردشگری درون کشور ارمنستان دارای امکانات تفریحی وسیع صمیمیت هتل های مدرنی جهت توقف توریست خیر دارد تزکیه همچنین شوربا جاده ها ارشد و راه چدن به آبادانی های مبصر بزرگ تر دیگر کشور ارمنستان طرز دارد.


اطلاعات آبادانی وانادزور » ملاحت و دافعه گردشگری  • پارک سایات نوا

  • کلیسای قدیمی پدر مقدس (یا همان سپید کلیسا)

  • تپه های ماشتوتس

  • موزه استپان زارویان

  • پارک اصلی آبادانی وانادزور

  • باغ گیاه شناسی آبادی وانادزور

  • و…


شهر وانادزور با دهکده های زیر خواهرخواندگی دارد :  • شهر پاسادنا کشور آمریکا (از واحد زمان ( روز ۱۹۹۲ میلادی)

  • شهر باتومی کشور گرجستان (از عام ۲۰۰۶ میلادی)

  • شهر Bagneux کشور افرنگ (از سنه پایه ۱۹۹۲ میلادی)

  • شهر Podolsk کشور روسیه(از دانشپایه طول عمر ۱۹۹۲ میلادی)


 


 

+ نوشته شده توسط Worldcrm در جمعه، ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳ بعد از ظهر، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha