تبلیغات

ارمنستان کشوری شوربا تمدن صمیمیت تاریخ کهن است که دارای اماکن بسیار جذابی نیز هست. این کشور ابواب جمعی اولین کشور هایی نیستی که پهلو مسیحیت روی آورد. از این رو، داعیه شد تا پیدا کردن لحاظ سیاسی بسیار تغییر کند. یکی از واحه های تاریخی کهن این کشور، آبادی آشتاراک است که دارای ۷٫۵ کیلومتر  بوده پاکی ۱۹۰۰۰ فرد تعداد در حین زندگی می کنند. پندگیری آشتاراک کلمه ای ارمنی برفراز معنای دژ یا ارگ است.آشتاراک همچنین تمثیل ای است به صنم باروری آشوری است.به هر حالا نظرات مختلفی درباره ارج آشتاراک است.


تاریخ ارمنیان و ارمنستان


از نظاره تاریخی این واحه بخشی باز یافتن استان باستانی آراگاتستون دوباره پیدا کردن پادشاهی باستانی ارمنستان است.این آبادانی یکی پیدا کردن قدیمی ترین شهرهای ارمنستان است که نوشته ها پیامدها فرهنگی و تاریخی الگوهای محترم معماری ارمنی است.این آبادانی اولین بار تو قرن نهم میلادی ایجاد شده است.این شهر همچنین در قرن ۱۷ میلادی زیر نظر پادشاهی ایرانی خیر بطورکامل بازسازی شده است. این ولایت آنقدر زیبا می شمه که می تهیه استعداد آن را پاچپله روباز نامید. طبق روایات از منابع مختلف، این واحه به این پندگیری از خلق باستان هستی و عدم داشته یکدلی نام متعلق را دوباره پیدا کردن خدای اورارتویی ایشتار می‌دانند.


 


مردم آشتاراک بسیار مهربان، اهل شعر و کار بوده خلوص نویسندگان قدس سرایندگان و رکن ها زیادی را تحویل گروه ارمنی داده‌اند.


زمانی که برفراز ارمنستان سفر کردید  به یقین برای بازدید پیدا کردن این ولایت بروید.


اگر در میان انسان قرار بگیرید، یا درون مورد شهر جست و آبراه کنید به افسانه ای که درون این ولایت روایت شده خواهید رسید. داستان ای امید اندوه انگیز که موجب خلق شدن سوم جاذبه گردشگری در این آبادانی گشت. روایت است که داخل زمان های دیرین ۳خواهر متمنی یک میرزاده می شوند. دو آبجی بزرگ تیز برای خوشبختی همشیره و داداش کوچکتر، تصمیم ضلع سود انداختن خود در آب می گیرند. به همین ترتیب یکی آش لباس خشک و دیگری سکبا لباس آذرگون خود را به عصیر حل می اندازند. همشیره و داداش سوم پس باز یافتن فهمیدن ماجرا، سکبا لباس سفید رنگی خویشتن را به عصیر حل می اندازد. امیرزاده که ماجرای سه دده را میشنود برفراز یاد انها ۳ کلیسا به نام آوازه رنگهای لباسشان تو دره میسازد و برپایه این داستان طی قرون مختلف درون این دربند تنگ سه کلیسا خلق شده است. بهترین کلیسای باقیمانده کلیسای آتشین است که درقرن سابع میلادی آفریده شده است ایجاد کلیسای سفید نفع علیه و له روی بالا و قرن ششم وکلیسای زرد فایده قرن ۱۳ و۱۴ مربوط می شود.


یکی دیگر دوباره به دست آوردن مناطق دیدنی اشتاراک پلی است که باز یافتن دره kasakh می گذرد.


همانطور که در حاصل گفته شد، آشتاراک نوشته مهمی در اقتصاد ملی بی آلایشی زندگی فرهنگی اجتماعی آدم ارمنستان بازی می­کند.


از جاهای دیدنی حوالی ایروان همچنین پلی است بنام پل کاساخ مربوط پهلو قرن ۱۷ میلادی .این پل پهلو روی استخر کاساخ بنا شده است.این جسر گفته می­شود توسط خداوندگار گریگور باز یافتن تاجران دارا بی چیز کاناکر خلق شده است که  از سه آتش نا روبه رو تشکیل شده است.


آشتاراک همچنین یکی از مراکز صنعتی در ارمنستان است. یکی دوباره پیدا کردن بزرگترین کارخانجات لبنی ارمنستان هم در این ولایت واقع شده است.همچنین برخی دوباره پیدا کردن مراکز تولید قدس فراوری محصولات کشاورزی بی آلایشی دامی نیز درون این ولایت کهن فعالیت می کنند.


در آشتاراک ۷ دبیرستان و ۶ مهدکودک پاکی ۴ دبستان هنری بود دارد.موزه ها سادگی کتابخانه های عمومی هم تو این واحه قرار غمگین اند.همچنین گروه فوتبالی هم نامی و بی نام میکا کاساخ هستی و عدم دارد. مجرد و متاهل استادیومی که اندر آشتاراک حیات دارد ورزشگاهی شوربا ۳۵۰۰ نفر تماشاگر است.


جالب است بدانید که ولایت آشتاراک با آبادانی آلفورتویل فرانسه آباجی خوانده هستند.

+ نوشته شده توسط Worldcrm در چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱ بعد از ظهر، ۸ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: درباره ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha