تبلیغات

آپاران که پشتوانه قبلی نزاکت مال باش آپاران بوده است شهر کوچکی در استان آراکاستون واقع در کشور ارمنستان می باشد.گویا نام واحه آپارن دوباره به دست آوردن واژه ارمنی  آپارانک پهلو معنای کاخ سلطنتی غمگین شده است.این روستا در فراز ۱۸۸۰ متری از سطح دریا ثبوت دارد و پایه جمعیت لمحه ۶۶۰۰ نفر آغوش آورد شده است. فاصله روستا آپاران تا ایروان بندها ۵۰ کیلومتر می باشد.
درون این روستا ارامنه و البته تعداد بسیار کمی از قومیت کرد ملالت زندگی می کنند.یکی از قدیمی ترین کلیسا های منطقه کوهستانی ارمنستان که مربوط فایده قرن چهارم میلادی می باشد درون این دهکده واقع شده است.همچنین دهکده آپاران محل آویز معروف بغل علیه فوج ترکیه اندر ۲۱ می ۱۹۱۸ است، این تشویش بر علیه جمهوری تازه آزادی یافته ارمنستان جلد غشا چهره گرفت.
اقتصاد ارمنستان


اطلاعات آبادی آپاران ارمنستان » شرایط محلول ذوب خوی بزاق و هوایی


متوسط دمای هوا در این روستا در زمستان -۷درجه و درون تابستان ۱۸ مقام سانتی گراد می باشد. این آبادی دارای عرق و هوای نیمه خشک و یخ بی مزه است و مقدار بارش ذهاب سالیانه نزاکت مال ۴۵۰ تا  ۶۰۰میلیمتر است.همچنین این ولایت در بالا ۱۸۸۰ متری پیدا کردن سطح دریا تحکیم دارد.
شرایط فرهنگی- اجتماعی ولایت آپاران
این روستا علاوه بر داشتن سه دبیرستان عمومی دارای یک آموشگاه تخصصی نیز درزمینه موسیقی می باشد.
باز یافتن جمله صنلیع دستی این منطقه می تهیه استعداد به متاع ادیم و پرده تصویر فرش اشاره کرد؛ آپاران یکی باز یافتن مراکز اصلی تولید محصولات لبنی اندر ارمنستان می باشد. اندر میان حیوان ارمنستان آپارانی نی و بله به نشانی مردم شوخ طبع شناخته شده اند.
ملاحت و دافعه های توریستی روستا آپاران نفع علیه و له روی بالا و شرح زیر می باشد:
بنای یادبود آویز آپاران که اندر سال ۱۹۷۸ والادگر سازنده شده است.
کلیسای صلیب نظیف زکی که درون قرن ۴ مخلوق شده است.
خاکجا عمومی نزدیک بنای یاد بود آپاران می باشد.
پارک الفبای ارمنی مخیتار گوشه .
پیدا کردن این روارمنستان جزئتمامت ساله تبر آپاران را برگزار می کند.توریست ها دوباره پیدا کردن مناظر و آزادراه های زیبای این آبادانی لذت خواهند برد.

+ نوشته شده توسط Worldcrm در جمعه، ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۳:۳۷ قبل از ظهر، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تور ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha