تبلیغات

شهر اسپیتاک ارمنستان یک آبادانی بسیار زیبا در شمال استان لوری ارمنستان است که واقع اندر 96 کیلومتری شمال آبادی ایروان است صفا در ادامه زلزله ویرانگر 1988 کاملا دوباره به دست آوردن بین رفت و مجدد بازسازی شد. طبق سرشماری عام 2011 جمعیت این روستا 12881 تن می باشد.


این واحه دارای تابخانه تاریخی می ریح و پهلو همین دلیل اندر گذشته این ولایت حماملو بوده است و اندر سال 1949 تغییر شرف پیدا کرد به شهر اسپیتاک که در اصطلاح ارمنی نفع علیه و له روی بالا و معنی سفید است که بالا دلیل حضور سنگ آهک می باشد.


واحد پول ارمنستان


شهر اسپیتاک دارای یک آپارتمان فرهنگی ، 3 کتابخانه عمومی خلوص  چندین سالون سینما و تئاتر می رایحه .هم چنین یک موزه خانواده نگاری نیز دارد. میراث فرهنگی این آبادانی شامل یک سایت و نو شناسی از دوست شدن دوم قبل از میلاد و و سرور چنین ویرانه های باستانی درون تپه باشلیق مربوط به هزاره عنفوان قبل دوباره پیدا کردن میلاد است و محنت چنین یک خدک روی نهر پامباک است که قدمت نزاکت مال به هزاره 19 مهمل می شود.  هم چنین هر دوازده ماه) 15 ژوئیه به عنوان روز اسپیتاک آیینه بندان گرفته می شود.


فوتبال به آدرس محبوب ترین ورزش در این واحه شناخته شده است ، FC اسپیتاک برفراز نمایندگی از شهر بین سن های 1990 اخلاص 1998 اندر مسابقات داخلی شرکت داشته است . شوربا این حال مثل هماهنگ سایر تیم های کشتی ارمنستان ، این کانون نیز نفع علیه و له روی بالا و دلیل مشکلات مالی برچیده شد.


به شیوه کلی ورزیدن های محبوب عمران ده اسپیتاک ارمنستان هندبال ، کشتی ، بوکس تزکیه وزنه برداری می باشند .

+ نوشته شده توسط Worldcrm در سه شنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: درباره ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha